SP-53X30-4-DK
- Manufacturer Part Number:
- SP-53X30-4-DK
- Manufacturer/Brand:
- AMX Solar
- Part of Description:
- POLYCR SOLAR CELL 5V .210W 4PK -
- Stock Condition:
- 49
- Manufacturer :
- AMX Solar
- Product Category :
- Solar Cells
- Current - Short Circuit (Isc) :
- 44 mA
- Current @ Pmpp :
- 40.7 mA
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 90°C
- Package / Case :
- Power (Watts) - Max :
- 210 mW
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.086" L x 1.181" W x 0.079" H (53.00mm x 30.00mm x 2.00mm)
- Type :
- Polycrystalline
- Voltage - Open Circuit :
- 6.27 V
- Voltage @ Pmpp :
- 5.28 V