70G-IDC15G
- Manufacturer Part Number:
- 70G-IDC15G
- Manufacturer/Brand:
- Grayhill, Inc.
- Part of Description:
- AC/DC INPUT MODULE 35-60V
- Manufacturer :
- Grayhill, Inc.
- Product Category :
- I/O Relay Modules
- Color :
- White
- Current - Input :
- 6 mA
- Current - Output :
- 10mA
- Features :
- Hold Down Screw, Status LED(s)
- Product Status :
- Obsolete
- Style :
- G5
- Turn Off Time :
- 10ms
- Turn On Time :
- 10ms
- Type :
- AC/DC Input Module
- Voltage - Input :
- 35 ~ 60VAC/DC
- Voltage - Output :
- 15VDC