HAC60D150-10
- Manufacturer Part Number:
- HAC60D150-10
- Manufacturer/Brand:
- Sensata Technologies
- Part of Description:
- SOLID STATE RELAY 600 V
- Stock Condition:
- 19
- Manufacturer :
- Sensata Technologies
- Product Category :
- Contactors (Solid State)
- Circuit :
- SPST-NO (1 Form A)
- Load Current :
- 150 A
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Output Type :
- AC
- Package / Case :
- Hockey Puck
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Stud
- Voltage - Input :
- 4 ~ 32VDC
- Voltage - Load :
- 48 ~ 660V