HAC24A150H-10
Manufacturer Part Number:
HAC24A150H-10
Manufacturer/Brand:
Sensata Technologies
Part of Description:
SOLID STATE RELAY 240 V
Manufacturer :
Sensata Technologies
Product Category :
Contactors (Solid State)
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
150 A
Mounting Type :
Chassis Mount
Output Type :
AC
Package / Case :
Hockey Puck
Product Status :
Active
Termination Style :
Stud
Voltage - Input :
150 ~ 270VAC
Voltage - Load :
24 ~ 280V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
HAC24A150 Sensata Technologies 7,251 SOLID STATE RELAY 240 V