RGC2A60A25KKE
Manufacturer Part Number:
RGC2A60A25KKE
Manufacturer/Brand:
Carlo Gavazzi
Part of Description:
2P -SSC-AC IN-ZC 600V 3X25A 1200
Stock Condition:
29
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Contactors (Solid State)
Circuit :
DPST-NO (2 Form A)
Load Current :
25 A
Mounting Type :
Chassis Mount, DIN Rail
Output Type :
AC, Zero Cross
Package / Case :
SSR with Integrated Heat Sink
Product Status :
Active
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
20 ~ 275VAC, 24 ~ 190VDC
Voltage - Load :
42 ~ 660V