RGC3P60I65EDFP
Manufacturer Part Number:
RGC3P60I65EDFP
Manufacturer/Brand:
Carlo Gavazzi
Part of Description:
600V 3X65A 1200VP-OTP
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Contactors (Solid State)
Circuit :
3PST-NO (3 Form A)
Load Current :
65 A
Mounting Type :
Chassis Mount, DIN Rail
Output Type :
AC, Proportional Control
Package / Case :
SSR with Integrated Heat Sink
Product Status :
Active
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
0 ~ 20mA
Voltage - Load :
180 ~ 660V