RLY530-1-240
- Manufacturer Part Number:
- RLY530-1-240
- Manufacturer/Brand:
- NTE Electronics, Inc.
- Part of Description:
- CONTACTOR 1P 30FLA 240V
- Stock Condition:
- 16
- Manufacturer :
- NTE Electronics, Inc.
- Product Category :
- Contactors (Electromechanical)
- Coil Voltage :
- 240VAC
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 30 A