TL1011-10
Manufacturer Part Number:
TL1011-10
Manufacturer/Brand:
Bantam Tools
Part of Description:
END MILL BALL 1/32" 10PK
Manufacturer :
Bantam Tools
Product Category :
Drill Bits, End Mills
Diameter - Bit :
0.031" (0.80mm)
Diameter - Shank :
0.125" (3.18mm)
Flute Radius :
Length - Flute :
Length - Overall :
Material :
Number of Flutes :
Product Status :
Active
Type :
End Mill, Ball
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    ELECTRONICS BUNDLE
    PROTOTYPING BUNDLE
    MAKERSPACE IN A BOX DELUXE BUNDL
    PRINTMAKING KIT
    MAKERSPACE IN A BOX MATERIALS BU
Catalog related products
    END MILL CARBIDE 0.031"
    END MILL CARBIDE 0.016"
    END MILL CARBIDE 0.010"
    END MILL CARBIDE 0.005"
    END MILL CARBIDE 0.125"
Related products
Part Manufacturer Stock Description
TL100 Interlight 6,962 Replacement for Samsung TL100 Re
TL100 STARTER Interlight 11 Replacement for New Holland TL10
TL100 YEAR 1998 STARTER Interlight 11 Replacement for New Holland TL10
TL100 YEAR 1999 STARTER Interlight 11 Replacement for New Holland TL10
TL1000 Bantam Tools 16 END MILL CARBIDE 0.125"