POE75U-1UP-N
Manufacturer Part Number:
POE75U-1UP-N
Part of Description:
POE INJECTOR 75W 56V DESKTOP
Approval Agency :
CE, cULus
Compliance :
IEEE802.3af
Current - Output :
670 mA
Efficiency :
80%
Operating Temperature :
-20°C ~ 40°C
Power (Watts) - Per Port :
75W
Size / Dimension :
6.53" L x 3.15" W x 2.02" H (166.0mm x 80.0mm x 51.2mm)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
56V