TSC-075S315DT
- Manufacturer Part Number:
- TSC-075S315DT
- Manufacturer/Brand:
- Thomas Research Products
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 12-24V 3.15A
- Manufacturer :
- Thomas Research Products
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CE, cURus
- Current - Output (Max) :
- 3.15A
- Dimming :
- Analog
- Efficiency :
- 85%
- Features :
- OTP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- Power (Watts) :
- 75 W
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- IP67
- Size / Dimension :
- 8.74" L x 3.50" W x 1.50" H (222.0mm x 89.0mm x 38.1mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 528VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 249VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 12 ~ 24V