ELP10-2060-UNV
- Manufacturer Part Number:
- ELP10-2060-UNV
- Manufacturer/Brand:
- Hatch Lighting
- Part of Description:
- 10W EMERGENCY DRIVER UNV W/BATT
- Manufacturer :
- Hatch Lighting
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- cULus, FCC
- Current - Output (Max) :
- 500mA
- Dimming :
- Efficiency :
- Features :
- OCP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 55°C
- Power (Watts) :
- 10 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 12.31" L x 2.37" W x 1.50" H (312.7mm x 60.2mm x 38.1mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Power
- Voltage - Input (Max) :
- 304.7VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 108VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 20 ~ 60V