CDB260W-0860-400-W
- Manufacturer Part Number:
- CDB260W-0860-400-W
- Manufacturer/Brand:
- ERP Power
- Part of Description:
- LED DRVR CC AC/DC 260W DIM
- Stock Condition:
- 23
- Manufacturer :
- ERP Power
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CB, CE, cULus
- Current - Output (Max) :
- 650mA, 860mA
- Dimming :
- Analog, Bluetooth
- Efficiency :
- 93%
- Features :
- OCP, OTP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- Power (Watts) :
- 260 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP66
- Size / Dimension :
- 8.54" L x 2.00" W x 1.52" H (216.9mm x 50.8mm x 38.6mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 304 ~ 400V, 228 ~ 300V