CS28-01W75-06-1X
- Manufacturer Part Number:
- CS28-01W75-06-1X
- Manufacturer/Brand:
- Challenge Electronics
- Part of Description:
- SPEAKER IP67 8OHM 1.5W 101DB
- Manufacturer :
- Challenge Electronics
- Product Category :
- Speakers
- Efficiency - dBA :
- Efficiency - Testing :
- 1W/100mm
- Efficiency - Type :
- Sound Pressure Level (SPL)
- Frequency - Self Resonant :
- 750Hz
- Frequency Range :
- 750 Hz ~ 7 kHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.220" (5.60mm)
- Impedance :
- 8 Ohms
- Ingress Protection :
- IP67 - Dust Tight, Waterproof
- Material - Cone :
- Polyethylenimine (PEI)
- Material - Magnet :
- Nd-Fe-B
- Port Location :
- Top
- Power - Max :
- 2 W
- Power - Rated :
- 1.5 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Shape :
- Round
- Size / Dimension :
- 1.102" Dia (28.00mm)