AK-RP-PS24
Manufacturer Part Number:
AK-RP-PS24
Manufacturer/Brand:
AK-NORD GmbH
Part of Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 20W
Manufacturer :
AK-NORD GmbH
Product Category :
Industrial, DIN Rail Power Supplies
AC Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Applications :
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
800mA
DC Voltage - Input (Max) :
DC Voltage - Input (Min) :
Efficiency :
Features :
Input Type :
AC
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
20W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
Standard Number :
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
24V
Voltage - Output 2 :
Voltage - Output 3 :
Voltage - Output 4 :
Voltage - Output 5 :
Voltage - Output 6 :
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • TRACO Power
    AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 180W
  • Altech Corporation
    AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W
  • PULS
    AC/DC DIN RAIL SUPPLY +/-12V 36W
  • Delta Electronics / Fans
    AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 480W
  • Bel Power Solutions
    AC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 240W