UM30-211114
- Manufacturer Part Number:
- UM30-211114
- Manufacturer/Brand:
- SICK
- Part of Description:
- SENSOR PROX ULTRASN 30-250MM CYL
- Manufacturer :
- SICK
- Product Category :
- Proximity Sensors - Industrial
- Indicator :
- LED
- Ingress Protection :
- IP67
- Material - Body :
- Nickel-Plated Brass, Polybutylene Terephthalate (PBT)
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C
- Output Type :
- NPN
- Package / Case :
- Cylinder, Threaded - M30
- Product Status :
- Active
- Response Frequency :
- 25Hz
- Sensing Distance :
- 1.181" ~ 9.843" (30mm ~ 250mm)
- Sensor Type :
- Ultrasonic
- Shielding :
- Termination Style :
- Connector
- Voltage - Supply :
- 9V ~ 30V