TL-W2R5MC1-3 2M
- Manufacturer Part Number:
- TL-W2R5MC1-3 2M
- Manufacturer/Brand:
- Omron Automation
- Part of Description:
- SENSOR PROX INDUCTV 2.5MM MOD 2M
- Manufacturer :
- Omron Automation
- Product Category :
- Proximity Sensors - Industrial
- Indicator :
- LED
- Ingress Protection :
- IP67
- Material - Body :
- Plastic
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C
- Output Type :
- NPN-NO, 3-Wire
- Package / Case :
- Module
- Product Status :
- Active
- Response Frequency :
- 1Hz
- Sensing Distance :
- 0.098" (2.5mm)
- Sensor Type :
- Inductive
- Shielding :
- Unshielded
- Termination Style :
- Cable with Connector
- Voltage - Supply :
- 10V ~ 30V