AIS30N15AN024-Q65
- Manufacturer Part Number:
- AIS30N15AN024-Q65
- Manufacturer/Brand:
- Altech Corporation
- Part of Description:
- SENSOR PROX INDUCTIVE 15MM CYL
- Manufacturer :
- Altech Corporation
- Product Category :
- Proximity Sensors - Industrial
- Indicator :
- LED
- Ingress Protection :
- IP67, NEMA 1,3,4,6,12,13
- Material - Body :
- Nickel-Plated Brass
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C
- Output Type :
- Package / Case :
- Cylinder, Threaded - M30
- Product Status :
- Active
- Response Frequency :
- 300Hz
- Sensing Distance :
- 0.591" (15mm)
- Sensor Type :
- Inductive
- Shielding :
- Shielded
- Termination Style :
- Connector
- Voltage - Supply :
- 10V ~ 30V