NBN30-U4-A2
- Manufacturer Part Number:
- NBN30-U4-A2
- Manufacturer/Brand:
- Pepperl+Fuchs
- Part of Description:
- INDUCTIVE SEN 30MM PNP
- Stock Condition:
- 1
- Manufacturer :
- Pepperl+Fuchs
- Product Category :
- Proximity Sensors - Industrial
- Indicator :
- LED
- Ingress Protection :
- IP68, IP69K
- Material - Body :
- Polyamide (PA)
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Output Type :
- PNP-NC/NO, 4-Wire
- Package / Case :
- Module
- Product Status :
- Active
- Response Frequency :
- Sensing Distance :
- 1.181" (30mm)
- Sensor Type :
- Inductive
- Shielding :
- Unshielded
- Termination Style :
- Voltage - Supply :
- 10V ~ 30V