PSC 150/30BLUE
- Manufacturer Part Number:
- PSC 150/30BLUE
- Manufacturer/Brand:
- Comus International
- Part of Description:
- BLUE RECTANGULAR PROXIMITY SWITC
- Stock Condition:
- 56
- Manufacturer :
- Comus International
- Product Category :
- Proximity Sensors
- Indicator :
- No Indicator
- Ingress Protection :
- Material - Body :
- Polystyrene (PS)
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Output Type :
- SCR
- Package / Case :
- Flange Mount
- Product Status :
- Active
- Response Frequency :
- Sensing Distance :
- 0.315" (8mm)
- Sensor Type :
- Shielding :
- Unshielded
- Termination Style :
- Cable Leads
- Voltage - Supply :
- 150V