VTB12SC24-O
- Manufacturer Part Number:
- VTB12SC24-O
- Manufacturer/Brand:
- ETA-USA
- Part of Description:
- DC-DC ENCLOSED CHASSIS TYPE IN
- Stock Condition:
- 3
- Manufacturer :
- ETA-USA
- Product Category :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Current - Output (Max) :
- 4.2A
- Efficiency :
- 75%
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 50°C
- Power (Watts) :
- 50W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 6.30" L x 3.82" W x 1.46" H (160.0mm x 97.0mm x 37.0mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 19V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 12V