D-300-18CS1108
- Manufacturer Part Number:
- D-300-18CS1108
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
- Part of Description:
- HEATSHRINK CAP FOR SPLICE .36"
- Manufacturer :
- Product Category :
- Heat Shrink Boots, Caps
- Color :
- Features :
- Large Diameter Recovered :
- 0.180" (4.57mm)
- Large Diameter Supplied :
- 0.360" (9.14mm)
- Large Recovered Length :
- Material :
- Polyolefin (PO), Irradiated
- Product Status :
- Active
- Shell Size - Insert :
- Small Diameter Recovered :
- Small Diameter Supplied :
- Small Recovered Length :
- Total Length Recovered :
- Total Length Supplied :
- 1.300" (33.02mm)