AMD-12V030W3AA
- Manufacturer Part Number:
- AMD-12V030W3AA
- Manufacturer/Brand:
- Delta Electronics / Fans
- Part of Description:
- AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W
- Manufacturer :
- Delta Electronics / Fans
- Product Category :
- AC DC Desktop, Wall Adapters
- Applications :
- Medical
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus, NEMKO
- Cord Length :
- 59" (1.50m)
- Current - Output (Max) :
- 2.5A
- Efficiency :
- Level V
- Features :
- Form :
- Desktop (Class I)
- Input Connector :
- IEC 320-C14
- Input Type :
- Cord (Sold Separately)
- No Load Power Consumption :
- 300mW (Max)
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 40°C
- Output Connector :
- Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
- Polarization :
- Positive Center
- Power (Watts) :
- 30 W
- Product Status :
- Obsolete
- Region Utilized :
- International
- Size / Dimension :
- 4.33" L x 2.44" W x 1.18" H (110.0mm x 62.0mm x 30.0mm)
- Standard Number :
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Output :
- 12V