A/RH1-100-2W-R
- Manufacturer Part Number:
- A/RH1-100-2W-R
- Manufacturer/Brand:
- Automation Components, Inc.
- Part of Description:
- Relative Humidity, RH Outputs: 0
- Stock Condition:
- 1
- Manufacturer :
- Automation Components, Inc.
- Product Category :
- Humidity, Moisture Sensors)
- Accuracy :
- ±1% RH
- Humidity Range :
- 0 ~ 100% RH
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- 1.5°C ~ 60°C
- Output :
- 0V ~ 5V, 0V ~ 10V, 4mA ~ 20mA
- Output Type :
- Analog Current, Analog Voltage
- Package / Case :
- Module
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- 20 s
- Sensitivity :
- Sensor Type :
- Humidity, Temperature
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- 18 ~ 28VAC, 12 ~ 40VDC