DTL65-24SX-W
Manufacturer Part Number:
DTL65-24SX-W
Manufacturer/Brand:
ETA-USA
Part of Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W
Stock Condition:
70
Manufacturer :
ETA-USA
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, TUV
Cord Length :
Current - Output (Max) :
2.7A
Efficiency :
88%
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C6
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
750mW
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Polarization :
Power (Watts) :
65 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
4.25" L x 1.85" W x 1.14" H (108.0mm x 47.0mm x 29.0mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V