DT050A-050-U-USB-M
- Manufacturer Part Number:
- DT050A-050-U-USB-M
- Manufacturer/Brand:
- Autec
- Part of Description:
- AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 50W
- Manufacturer :
- Autec
- Product Category :
- AC DC Desktop, Wall Adapters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Cord Length :
- Current - Output (Max) :
- 10A
- Efficiency :
- Level VI
- Features :
- Form :
- Desktop
- Input Connector :
- Input Type :
- No Load Power Consumption :
- Operating Temperature :
- Output Connector :
- USB Micro
- Polarization :
- Power (Watts) :
- 50 W
- Product Status :
- Active
- Region Utilized :
- Size / Dimension :
- Standard Number :
- Voltage - Input :
- 100 ~ 240 VAC
- Voltage - Output :
- 5V