POS187313A
- Manufacturer Part Number:
- POS187313A
- Manufacturer/Brand:
- Sensit
- Part of Description:
- POS 167 313 A OPLLCEL LEVEL SENS
- Stock Condition:
- 1
- Manufacturer :
- Sensit
- Product Category :
- Float, Level Sensors
- Current :
- 200 mA
- Material - Housing & Prism :
- Stainless Steel
- Minimum Liquid Specific Gravity :
- Mounting Type :
- Cable Mount
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 80°C (TA)
- Output Configuration :
- PNP
- Output Type :
- Switch
- Product Status :
- Active
- Switch Actuation Level :
- Type :
- Liquid
- Voltage Rating :
- 12V ~ 30V