AWM3150V
- Manufacturer Part Number:
- AWM3150V
- Manufacturer/Brand:
- Honeywell Sensing and Productivity Solutions
- Part of Description:
- SENSOR AIRFLOW AMP 30 SCCM
- Stock Condition:
- 447
- Manufacturer :
- Product Category :
- Flow Sensors
- Flow Sensor Type :
- Air
- Material - Body :
- Silicon
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C (TA)
- Port Size :
- Male, 0.2" (5.08mm)
- Product Status :
- Active
- Sensing Range :
- 30.0sccm
- Switch Function/Rating :
- Voltage - Input :
- 8V ~ 15V