SWC45-P59121520-NB
- Manufacturer Part Number:
- SWC45-P59121520-NB
- Manufacturer/Brand:
- CUI Inc.
- Part of Description:
- AC/DC WALL MNT ADAPT 5V-20V 45W
- Manufacturer :
- CUI Inc.
- Product Category :
- AC DC Desktop, Wall Adapters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CSA, FCC, UL
- Cord Length :
- Current - Output (Max) :
- 3A, 3A, 3A, 3A, 2.25A
- Efficiency :
- Level VI
- Features :
- Form :
- Wall Mount (Class II)
- Input Connector :
- NEMA 1-15P
- Input Type :
- Fixed Blade
- No Load Power Consumption :
- 100mW (Max)
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 40°C
- Output Connector :
- USB C Receptacle
- Polarization :
- Power (Watts) :
- 45 W
- Product Status :
- Active
- Region Utilized :
- North America
- Size / Dimension :
- 2.36" L x 1.10" W x 2.26" H (60.0mm x 28.0mm x 57.3mm)
- Standard Number :
- C22.2 No. 60950-1; 60950-1
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Output :
- 5V, 9V, 12V, 15V, 20V