GE12I18-P1J
Manufacturer Part Number:
GE12I18-P1J
Manufacturer/Brand:
MEAN WELL
Part of Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 15W
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CCC, CE, cULus, GS, RCM
Cord Length :
59" (1.50m)
Current - Output (Max) :
830mA
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
Multi-Blade (Sold Separately)
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
-10°C ~ 50°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
15 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
2.78" L x 1.57" W x 1.53" H (70.7mm x 40.0mm x 38.8mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
18V