SM-LP-5001
Manufacturer Part Number:
SM-LP-5001
Manufacturer/Brand:
Bourns, Inc.
Part of Description:
TRANSFORMER LINE MATCHING SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Specialty Transformers
For Use With/Related Products :
Height - Seated (Max) :
0.295" (7.50mm)
Inductance :
3.8 H
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.354" L x 0.504" W (9.00mm x 12.80mm)
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 225A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 400A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 250A
    FUSE TH 500VAC 125VDC 40A