GSM90B15-P1M
- Manufacturer Part Number:
- GSM90B15-P1M
- Manufacturer/Brand:
- MEAN WELL
- Part of Description:
- AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 90W
- Stock Condition:
- 121
- Manufacturer :
- MEAN WELL
- Product Category :
- AC DC Desktop, Wall Adapters
- Applications :
- Medical
- Approval Agency :
- CB, CE, cRUus, TUV
- Cord Length :
- 39.4" (1.00m)
- Current - Output (Max) :
- 6A
- Efficiency :
- Level VI
- Features :
- Form :
- Desktop (Class II)
- Input Connector :
- IEC 320-C8
- Input Type :
- Cord (Sold Separately)
- No Load Power Consumption :
- 150mW (Max)
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 70°C
- Output Connector :
- Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
- Polarization :
- Positive Center
- Power (Watts) :
- 90 W
- Product Status :
- Active
- Region Utilized :
- International
- Size / Dimension :
- 5.71" L x 2.36" W x 1.26" H (145.0mm x 60.0mm x 32.0mm)
- Standard Number :
- Voltage - Input :
- 80 ~ 264 VAC
- Voltage - Output :
- 15V