AG4802CS
Manufacturer Part Number:
AG4802CS
Manufacturer/Brand:
Allied Components International
Part of Description:
10/100/1000 Base T Dual Port SMD
Stock Condition:
970
Manufacturer :
Product Category :
Pulse Transformers
ET (Volt-Time) :
Height - Seated (Max) :
0.283" (7.20mm)
Inductance :
350µH
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.094" L x 0.480" W (27.80mm x 12.20mm)