AGSC-4803S
Manufacturer Part Number:
AGSC-4803S
Manufacturer/Brand:
Allied Components International
Part of Description:
100/1000 BASE T GIGABIT DUAL POR
Stock Condition:
20
Manufacturer :
Product Category :
Pulse Transformers
ET (Volt-Time) :
Height - Seated (Max) :
0.283" (7.20mm)
Inductance :
350µH
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.094" L x 0.480" W (27.80mm x 12.20mm)