H431K6BZA
- Manufacturer Part Number:
- H431K6BZA
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity AMP Connectors
- Part of Description:
- RES 31.6K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
- Manufacturer :
- Product Category :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Metal Film
- Failure Rate :
- Features :
- Pulse Withstanding
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 31.6 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)
- Supplier Device Package :
- Axial
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%