SM453229A-381N7Y
Manufacturer Part Number:
SM453229A-381N7Y
Manufacturer/Brand:
Bourns, Inc.
Part of Description:
LAN XFMR,10/100/1000 BASE-T,IEEE
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Pulse Transformers
ET (Volt-Time) :
Height - Seated (Max) :
0.114" (2.90mm)
Inductance :
380µH
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.185" L x 0.127" W (4.70mm x 3.22mm)
Transformer Type :
LAN 10/100/1000 Base-T
Turns Ratio - Primary:Secondary :
1:1
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 225A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 400A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 250A
    FUSE TH 500VAC 125VDC 40A