ACS781KLRTR-150B-T
- Manufacturer Part Number:
- ACS781KLRTR-150B-T
- Part of Description:
- SENSOR CUR HALL 100A 7POWERSMD
- Stock Condition:
- 100
- Accuracy :
- ±0.8%
- Current - Sensing :
- 100A
- Current - Supply (Max) :
- 15mA
- For Measuring :
- AC/DC
- Frequency :
- DC ~ 120kHz
- Linearity :
- ±1%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 7-PowerSMD Module
- Polarization :
- Bidirectional
- Response Time :
- 3.6µs
- Sensitivity :
- 8.8mV/A
- Sensor Type :
- Hall Effect, Differential
- Supplier Device Package :
- 7-PSOF
- Voltage - Supply :
- 3V ~ 3.6V