SM91501AL-E
Manufacturer Part Number:
SM91501AL-E
Manufacturer/Brand:
Bourns, Inc.
Part of Description:
BMS XFORMER 2-CH 1600V AECQ +125
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Pulse Transformers
ET (Volt-Time) :
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Inductance :
150µH
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.583" L x 0.460" W (14.81mm x 11.68mm)
Transformer Type :
Turns Ratio - Primary:Secondary :
1CT:1CT
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 225A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 400A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 250A
    FUSE TH 500VAC 125VDC 40A