PA1253NLT
Manufacturer Part Number:
PA1253NLT
Manufacturer/Brand:
YAGEO Group
Part of Description:
XFRMR 1.8V 1A 253UH POE EP10 SMD
Manufacturer :
YAGEO Group
Product Category :
Pulse Transformers
ET (Volt-Time) :
Height - Seated (Max) :
0.451" (11.45mm)
Inductance :
253µH
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 130°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.515" L x 0.600" W (13.08mm x 15.24mm)