ST4-24B18
Manufacturer Part Number:
ST4-24B18
Manufacturer/Brand:
YAGEO Group
Part of Description:
PWR XFMR LAMINATED 6VA TH
Manufacturer :
YAGEO Group
Product Category :
Power Transformers
Center Tap :
No
Current - Output (Max) :
Parallel 500mA, Series 250mA
Height - Seated (Max) :
33.27mm
Mounting Type :
Through Hole
Power - Max :
6VA
Primary Winding(s) :
Single
Product Status :
Active
Secondary Winding(s) :
Dual
Size / Dimension :
41.40mm L x 33.27mm W
Termination Style :
PC Pin
Type :
Laminated Core
Voltage - Isolation :
2500Vrms
Voltage - Primary :
115V
Voltage - Secondary (Full Load) :
Parallel 12V, Series 24V