1.03-4-AB5010
Manufacturer Part Number:
1.03-4-AB5010
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
RF EMI ABSORBING TAPE 12'X1.03"
Manufacturer :
3M
Product Category :
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive :
Conductive, Single Sided
Length :
12.000' (3.65m)
Material :
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Shape :
Thickness - Overall :
0.005" (0.13mm)
Type :
Absorbing Tape
Width :
1.030" (26.16mm)