230-75-LPI
- Manufacturer Part Number:
- 230-75-LPI
- Manufacturer/Brand:
- Signal Transformer
- Part of Description:
- PWR XFMR SEMI-TORO 18VA TH
- Manufacturer :
- Signal Transformer
- Product Category :
- Power Transformers
- Center Tap :
- No
- Current - Output (Max) :
- Parallel 150mA, Series 75mA
- Height - Seated (Max) :
- 30.00mm
- Mounting Type :
- Through Hole
- Power - Max :
- 18VA
- Primary Winding(s) :
- Dual
- Product Status :
- Active
- Secondary Winding(s) :
- Dual
- Size / Dimension :
- 66.80mm L x 55.60mm W
- Termination Style :
- PC Pin
- Type :
- Semi-Toroidal
- Voltage - Isolation :
- 4000Vrms
- Voltage - Primary :
- 115V, 230V
- Voltage - Secondary (Full Load) :
- Parallel 115V, Series 230V