AB2036AF
Manufacturer Part Number:
AB2036AF
Manufacturer/Brand:
PUI Audio, Inc.
Part of Description:
BUZZER ELEMENT FDBK 3.7KHZ 20MM
Manufacturer :
PUI Audio, Inc.
Product Category :
Buzzer Elements, Piezo Benders
Capacitance @ Frequency :
20000pF @ 1kHz
Frequency :
3.7 kHz
Impedance :
500 Ohms
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.787" Dia (20.00mm)
Termination :
None
Type :
Feedback
Voltage - Input (Max) :
30V p-p