1182S110
- Manufacturer Part Number:
- 1182S110
- Part of Description:
- PWR XFMR TORO 1000VA CHAS MT
- Stock Condition:
- 1
- Center Tap :
- No
- Current - Output (Max) :
- Parallel 9A, Series 4.5A
- Height - Seated (Max) :
- 73.15mm
- Power - Max :
- 1000VA
- Size / Dimension :
- 158.75mm Dia
- Voltage - Primary :
- 117V
- Voltage - Secondary (Full Load) :
- Parallel 110V, Series 220V