ACTL-0750-050 OPT C0.6
- Manufacturer Part Number:
- ACTL-0750-050 OPT C0.6
- Manufacturer/Brand:
- Aim Dynamics
- Part of Description:
- CURR SENSE XFMR 100:1 50A INLINE
- Stock Condition:
- 66
- Manufacturer :
- Aim Dynamics
- Product Category :
- Current Sense Transformers
- Current Rating (Amps) :
- 50 A
- Current Ratio :
- DC Resistance (DCR) :
- ET (Volt-Time) :
- Frequency Range :
- 50/60Hz
- Height - Seated (Max) :
- 2.402" (61.00mm)
- Inductance :
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 2.378" L x 0.902" W (60.40mm x 22.90mm)