32-78AH-SN-16
- Manufacturer Part Number:
- 32-78AH-SN-16
- Manufacturer/Brand:
- Leader Tech Inc.
- Part of Description:
- 0.32 X 0.78 SN 16--32-78AH-SN-16
- Manufacturer :
- Leader Tech Inc.
- Product Category :
- RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
- Attachment Method :
- Adhesive
- Height :
- 0.320" (8.13mm)
- Length :
- 16.000" (406.40mm)
- Material :
- Beryllium Copper
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 121°C
- Plating :
- Tin
- Plating - Thickness :
- Flash
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Type :
- Fingerstock
- Width :
- 0.780" (19.81mm)