25-S-78FS-BD-24
Manufacturer Part Number:
25-S-78FS-BD-24
Manufacturer/Brand:
Leader Tech Inc.
Part of Description:
0.25 X 0.78 BD 24--FOLDED SERIES
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Product Category :
RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
Attachment Method :
Adhesive
Height :
0.250" (6.35mm)
Length :
24.000" (609.60mm)
Material :
Beryllium Copper
Operating Temperature :
-55°C ~ 121°C
Plating :
Unplated
Plating - Thickness :
Product Status :
Active
Shape :
Type :
Fingerstock
Width :
0.780" (19.81mm)
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Harwin
    RFI SHIELD CLIP MINI TIN SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    SPRING FINGER 1.2H
    SPRING FINGER 1.45H
  • Harwin
    RFI SHIELD CLIP MICRO TIN SMD
    PRE-LOADED SPRING FINGER 2.15MM