6-S-34T-BD-24
- Manufacturer Part Number:
- 6-S-34T-BD-24
- Manufacturer/Brand:
- Leader Tech Inc.
- Part of Description:
- 0.07 X 0.34 BD 24--6-S-34T-BD-24
- Manufacturer :
- Leader Tech Inc.
- Product Category :
- RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
- Attachment Method :
- Adhesive
- Height :
- 0.060" (1.52mm)
- Length :
- 24.000" (609.60mm)
- Material :
- Beryllium Copper
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 121°C
- Plating :
- Unplated
- Plating - Thickness :
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Type :
- Fingerstock
- Width :
- 0.340" (8.64mm)