SG250375R-48
- Manufacturer Part Number:
- SG250375R-48
- Manufacturer/Brand:
- Leader Tech Inc.
- Part of Description:
- .250"H X .375"W X 48"L--RECTANGU
- Manufacturer :
- Leader Tech Inc.
- Product Category :
- RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
- Attachment Method :
- Height :
- 0.250" (6.35mm)
- Length :
- 4.00' (1.22m)
- Material :
- Polyurethane Foam, Nickel-Copper Polyester (NI/CU)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Plating :
- Plating - Thickness :
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Rectangle
- Type :
- Fabric Over Foam
- Width :
- 0.375" (9.53mm)