TXM-869-ES
- Manufacturer Part Number:
- TXM-869-ES
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity
- Part of Description:
- RF XMITTER FM/FSK 869MHZ MODULE
- Manufacturer :
- TE Connectivity
- Product Category :
- RF Transmitters
- Antenna Connector :
- PCB, Surface Mount
- Applications :
- Home/Building Automation, Industrial Control and Monitoring
- Current - Transmitting :
- 8.5mA
- Data Interface :
- PCB, Surface Mount
- Data Rate (Max) :
- 56kbps
- Features :
- Frequency :
- 869MHz
- Memory Size :
- Modulation or Protocol :
- FM, FSK
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Package / Case :
- Module
- Power - Output :
- 4dBm
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- Module
- Voltage - Supply :
- 2.1V ~ 4V