KAPPA-T868-SO
- Manufacturer Part Number:
- KAPPA-T868-SO
- Manufacturer/Brand:
- RF Solutions
- Part of Description:
- RF TXRX MODULE ISM < 1GHZ SMD
- Manufacturer :
- RF Solutions
- Product Category :
- RF Transceiver Modules and Modems
- Antenna Type :
- Antenna Not Included
- Current - Receiving :
- 200mA
- Current - Transmitting :
- 200mA
- Data Rate :
- 9.6kbps
- Frequency :
- 868MHz
- Memory Size :
- Modulation :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 55°C
- Package / Case :
- 12-SMD Module
- Power - Output :
- 13dBm
- Product Status :
- Obsolete
- Protocol :
- RF Family/Standard :
- General ISM < 1GHz
- Sensitivity :
- -121dBm
- Serial Interfaces :
- Utilized IC / Part :
- Voltage - Supply :
- 1.8V ~ 3.6V